جزیره خارگ

دو لیلی | سه لیلی سابق

دنبال کنندگان ۳ نفر
این وبلاگ را دنبال کنید

۳ مطلب در آبان ۱۳۹۴ ثبت شده است

افزایش توان صادرات مردم

 مسئولین کشور جوانهای انقلابی را گرامی بدارند؛ این‌همه جوانهای حزب‌اللّهی و انقلابی را برخی از گویندگان و نویسندگان نکوبند به اسم افراطی و امثال اینها. جوان انقلابی را باید گرامی داشت، باید به روحیّه‌ی انقلابیگری تشویق کرد؛ این روحیّه است که کشور را حفظ میکند، از کشور دفاع میکند؛ این روحیّه است که در هنگام خطر به داد کشور میرسد.۱۳۹۴/۰۶/۱۸


در مورد تجمع اخیر خیلی از ابعاد قضیه گم شد، بعضا پیدا نشد که بعد بخواهد گم بشود! مثلا این که مخاطب حرف ها اصلا پایانه ها نبود که پایانه ها اینقدر به خودش گرفت. یک درددل درون خانوادگی بود با حاکمان قانونی مردم. اما آنچه خیلی مهم تر است این است که اصلا این مردم که بودند؟ اولا وجود داشتند و آنچه دیدیم فتوشاپ نبود، ثانیا رابطه شان و نسبتشان به خارگ از رابطه آنهایی که برای شورای شهر آوردند و رای دادند خیلی بیشتر و شدیدتر بود! حالا ما به آن می گوییم بومی شما هم با خودتان است. حالا اگر این افراد بومی نباشند چه کسی بومی است خدا میداند؟ یا بگذارید اینطور بگویم.

جوانان مومن انقلابی در خارگ کجا هستند؟ اگر همین بومی ها نیستند پس چه کسانی اند؟ آن کسی است که چند سال پیش در، آماده باش نیروهای نظامی با فرمانده تماس گرفته بود که اگر خطر جدی است ما برویم شیراز و بوشهر و چه می دانم صد جای دیگر؟ 

هر اصطلاحی از اصطلاح های مقام معظم رهبری را که بشود تحریف کرد این یکی را نمی شود به برندی تبدیل کرد و به هرکه خواست چسباند. حفظ، دفاع و خطر کردن از هرکسی بر نمی آید! بگذارید اینطور بگویم. تمام انقلاب ها در معرض تحریف اند. تمام هم و غم دشمن این است که یا انقلابی شکل نگیرد یا اگر گرفت فقط یک نسل انقلابی داشته باشد و نسل بعدی بیگانه از تمام مفاهیم انقلابی؛ دیکتاتوری بشود مثل قدیمیان. رمان قلعه حیوانات را بخوانید شعار "همه حیوانات با هم مساوی اند" به کجا کشید؟ به جایی که گفتند "همه حیوانات با هم مساوی اند اما بعضی مساوی ترند!" اما اینجا قلعه حیوانات نیست و این در انقلاب اسلامی تکرار نخواهد شد چون اینجا انقلاب یک مفهوم تاریخی نیست بلکه یک حقیقت زنده است در هر مرحله هرکس بخواهد از مدار خارج شود و دیکتاتوری کند همین جوانان مومن انقلابی پای کار اند.

ما رای دادیم به رییس جمهور که رییس جمهور استاندار تعیین کند که بعد استاندار تمام هم و غم اش بشود اینکه چطور در حوزه استحفاظی حضرات نفتی و اطلاعاتی پا بگذارد؟ حضراتی که قرار نیست با روی کار آمدن هیچ دولتی از تاج و تخت خداحافظی کنند. کجای دنیا به یک مسئول نفتی که وظیفه اش "ارتقا کیفی خدمات تخصصی، توسعه قابلیت ها و افزایش توان صادرات و واردات مواد نفتی در پایانه های نفتی کشور، افزایش دقت و بهبود کیفیت در نظام اندازه گیری کمی و کیفی مواد نفتی و نیز بازارایی نظام مدیریت پایانه داری منطبق با اصول نوین پایانه داری بین المللی و  استفاده از کارشناسان مجرب" است وظیفه ارائه خدمات به مردم را می دهند؟ حرف این نیست که این افراد پرتلاش و پرکار از وظایف خودشان باز بمانند من می گویم در این بلبشو یک وقت به جای نفت مردم را صادر نکنند!!!

موافقین ۰ مخالفین ۰

استاندارد های لازمم آرزوست!

شنیده ها حاکی از آن است که با سرد شدن هوا

 پلاژ دارد استاندارد های لازم را به دست می آورد.

موافقین ۰ مخالفین ۰

مقوله امنیت جزیره خارگ

امنیت برای هر کشوری خط قرمز اوست. برای پاسبان مرز و بوم، فرقی بین نقطه غربی با فلان نقطه شمالی یا هر جای دیگر نیست. چرا که هر جا نا امن شود در واقع این کشور است که نا امن شده. امنیتی که زمینه ساز تمام فعالیت های اقتصادی، اجتماعی و هر چیز یک منطقه است.همین چندی پیش یان برمر رییس موسسه مطالعاتی گروه اوراسیا در "نشست مجمع جهانی اقتصاد" وقتی می خواهد از سه بحران اقتصادی خاورمیانه خبر بدهد. نکاتی را می گوید که همه به امنیت بر می گردد.1-داعش 2-مرزهای عربستان و یمن 3- و هجرت مهاجران جنگ زده به اروپا. و یا چندی پیشتر که وزیر اقتصاد آمریکا گفته بود: ایران اقتصاد آمریکا را تهدید می کند. چرا؟ چون امنیت آمریکا را تهدید می کند.

بگذریم، امنیت برای هر کشوری خط قرمز اوست و برای این مهم فرقی بین جای جای کشور نیست. چه رسد به نقطه استراتژیکی چون خارگ که شاهرگ اقتصاد متوسفانه نفتی ماست. مسائل امنیتی خارک( جزیره ای که صدام آن را در خط مقدم نبرد خود برای از پای در آوردن ایران قرار داده بود) به خاطر این مهم لحظه به لحظه باید رصد شود و مورد غفلت قرار نگیرد. شاید برای هرجایی حرف از امنیت یعنی سپاه و نیروی دریایی و هوایی و به مسئولان نظامی مربوط باشد.اما شرایط خاص خارگ علاوه بر این ها خیلی چیزهای دیگری را می طلبد. این جزیره برای انهدام خودش و ساکنین اش نیاز به هیچ بمب و موشکی ندارد. کافی است تا مخزنی از مخازن خطرناک پتروشیمی منفجر شود تا در شعاع 5 کیلومتری اکسیژنی وجود نداشته باشد. انفجار های جزیی که در سالهای گذشته در پتروشیمی خارگ رخ داد که رسانه ای هم شد و کشته هم داشت، اطمینانی از این ناحیه نمی دهد. این را بگذارید کنار کلی امور ریز و ریزتر دیگر که خودش یک مثنوی هفتاد من کاغذ است. امنیت برای خارک علاوه بر نیروی دریایی، HSE هم هست که با یک صاعقه مخزن آتش نگیرد و با باران خاموش نشود. که مخزن نوساز بعد از هزینه های ساخت میلیاردی، نشست نکند!

بگذریم، امنیت برای هر کشوری خط قرمز اوست. فلذا ایران هم دکترین دفاعی خاص خودش را در دنیا اتخاذ کرده که یکی از شاخصه های مهم آن دفاع موزاییکی ایران است که ترس بر تن به ظاهر ابرقدرت های دنیا انداخته. سبک دفاعی که زیرمجموعه پدافند غیرعامل است و متکی به جمعیت غیرنظامی و بسیجی است. اما امنیت برای هر انسانی هم خط قرمز اوست. چطور می شود بسیجی که خودش در آماج ضربه های خودی است مقابل دشمن بایستد؟ در خوشبینانه ترین حالت این خود بومی است که با پاهای خودش از جزیره بار می بندد، اگر از جزیره بیرون نیندازندش...فتامل!

موافقین ۰ مخالفین ۰